Dnia 25.11.2011r. w grupie najmłodszej „Motylki”, odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców.
Temat zajęć : „Zła pogoda”, Prowadząca: Iwona Mikłuszka.

Cele:

• Rozpoznawanie, nazywanie zjawisk atmosferycznych;
  • Wzbogacanie Widzy związanej ze zjawiskami atmosferycznymi;
  • Zwracanie uwagi na konieczność odpowiedniego ubierania się stosownie do pogody.

Zajęcia otwarte dały Rodzicom możliwość zapoznania z osiągnięciami swoich pociech, ich zachowania w przedszkolu. To okazja aby Rodzice mogli zaobserwować swoje dziecko na tle grupy rówieśniczej – jak współdziała w grupie, jak zachowuje się w stosunku do dzieci, nauczyciela.

W listopadowe przedpołudnie, a dokładnie 29.11.2011r. w grupie „Żabek” odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców pt. „Wróżby Andrzejkowe”, prowadzone przez panią Katarzynę Jirgen.

• Celem zajęć było zapoznanie dzieci z historią tradycji andrzejkowej oraz jej kultywowanie poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach,

Przed przystąpieniem do wróżb, aby mieć szanse na ich spełnienie wszyscy wypowiedzieli tajemnicze zaklęcie: „HOKUS – POKUS, CZARY – MARY - Niech się spełnią andrzejkowe czary”.
Najpierw było kilka słów o tradycjach andrzejkowych, a później fantastyczne konkursy i wróżby, pod koniec spotkania każdy otrzymał gałązkę wiśni na dowód możliwości spełniania się marzeń.
Podczas wróżb dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności  i poziom wiedzy. Natomiast Rodzice poznali główne założenia programu wychowania przedszkolnego, metody i formy pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz obserwowali umiejętności dzieci i postępy dokonujące się w procesie edukacyjnym.
Podczas zajęć zarówno dzieci jak i rodzice bawili się dobrze, a wszystkie wróżby okazały się pomyślne.
Jak bawiliśmy się na Andrzejkach - na zdjęciach poniżej.