Przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Żabki” udały się na zajęcia biblioteczne do pobliskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej (filia nr 21) Opolu. Zajęcia przeprowadzała pani bibliotekarz  mgr Halina Książek.Tematem zajęć był KOSMOS. Dzieci słuchały wierszy na temat kosmosu, wiele dowiedziały się o planetach układu słonecznego, gwiazdach, księżycu, słońcu i rakietach kosmicznych. Temat był dla nich trudny więc zadawały wiele zabawnych pytań, na które pani cierpliwie odpowiadała i  pokazywała ilustracje w książkach.Dzieci dowidziały się również wiele na temat ZNAKÓW ZODIAKU i starały się zapamiętać ich nazwy. Przedszkolaki zwiedziły również bibliotekę, dowiedziały się jak wypożyczać książki, jak dbać o nie. Natomiast pod koniec pobytu pani bibliotekarka zachęciła wszystkich do korzystania z biblioteki przekazując nauczycielowi karty zapisu które każdy przedszkolak mógł przekazać rodzicom i zapisać się do biblioteki.Nietypowe przedpołudnie w bibliotece bardzo się dzieciom podobało i planujemy następne. Bardzo dziękujemy Pani Halinie Książek za ciepłe i miłe przyjęcie.