W dniu 05.11. 2019 r. grupa „Żabek” i „Słoneczek” gościła w Galerii WuBePe Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu zwiedzając wystawę pt. „Pierniki – podróż do krainy zmysłów…”.  Dzieci zostały zapoznane z historią pierników oraz ich kulturotwórczą rolą. Przyswoiły bożonarodzeniową tradycję pieczenia pierników w różnych krajach. Za pomocą zmysłu dotyku i węchu poznały fakturę i aromat przypraw używanych do wypieku świątecznych ciast.

Starszaki uczestniczyły  także w zajęciach bibliotecznych i wysłuchały współczesnej wersji bajki o „Jasiu i Małgosi i domku z piernika”. Zwiedzając Galerię zobaczyły różne formy do wypieku pierników oraz gotowe budowle z ciasta piernikowego. Chociaż do Świąt jeszcze sporo czasu w Galerii panował wyjątkowy, świąteczny klimat.

Bardzo dziękujemy pracownikom Biblioteki Austriackiej w Opolu  za zaproszenie, ciekawe zajęcia i miłe oprowadzenie.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci ze względu na towarzyszące mu atrakcje. Tuż po zajęciach bibliotecznych udaliśmy się  na  atrakcyjny plac zabaw przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Zabawy było co nie miara. I co najważniejsze dopisywała nam aura.

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1