W dniu 29.10.2019 r. dzieci z  najstarszych grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych  w pracowniach doświadczalno – eksperymentalnych  Zaczarowanego Świata - Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE w Opolu.

Zaczarowany Świat to miejsce, gdzie dzieci – przez zabawę  mogą samodzielnie odkrywać wspaniały, fascynujący świat nauki i nowoczesnych technologii, a to właśnie przez zabawę i bezpośrednie doświadczanie  najszybciej się uczą.

Już na wstępie na wszystkich uczestników wyprawy czekała fascynująca przygoda  doświadczania świata w pracowni Gimnasticum. Każde dziecko mogło w specjalnych okularach spróbować swoich sił w pokonywaniu sensorycznego toru przeszkód. Jak się okazało nie było to takie łatwe zadanie. Kolejną wspaniałą pracownią było Planetarium i udział w magicznym seansie filmowym dotyczącym galaktyki, przedszkolaki z zaciekawienia nie mogły oderwać oczu. Kolejną atrakcją były zajęcia edukacyjne w pracowni Plastra Miodu. Starszaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół, zostały zapoznane z etapami powstawania  miodu. Ostatnią nie mniej ciekawą i fascynującą pracownią był Owocowy Zakątek, gdzie za pomocą lup dzieci obserwowały życie owadów i miały okazję przyglądać im się z bliska.

Wszyscy uczestnicy wycieczki  wrócili do przedszkola zadowoleni i pełni niesamowitej wiedzy. Wszystkim opiekunom i pracownikom RCRE bardzo dziękujemy za ciekawe oprowadzenie i możliwość uczestniczenia w niesamowitych  zajęciach. Ta wycieczka to był strzał w dziesiątkę.

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1