10 października przypada Święto Drzewa, w którym propaguje się sadzenie drzew w swoim otoczeniu oraz przypomina, jak ważna jest rola drzew w życiu ludzi i zwierząt.W tym dniu przedszkolaki od samego rana toczyły rozmowy, bawiły się i tworzyły wokół tematyki związanej z drzewami. Były opowiadania, zabawy ruchowe, pogadanki i burza mózgów dotycząca wiedzy o drzewach.Wszystkie przedszkolaki Z PP nr 36 w Opolu  złożyły przysięgę, że nie będą łamać i niszczyć drzew, ponieważ wiedzą jak bardzo są one potrzebne.Tego dnia przedszkolaki symbolicznie posadziły w ogrodzie  przedszkolnym drzewko dębu, które otrzymały podczas Dnia Opolskiego Przedszkolaka.Jednogłośnie obiecały je pielęgnować i podlewać by w przyszłości stało się domem ptaków, dawało cień i dostarczało żołędzi do prac manualnych. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Opole za niespodziankę.