24 września nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście! Alpaki: Bambi i Tor.

Alpaki to zwierzęta wielbłądowate zamieszkałe na terenie Ameryki Południowej.

W odróżnieniu do innych zwierząt odmiany wielbłądowatych są one zwierzętami o najcenniejszym włóknie.

Coraz popularniejsza staje się Alpakoterapia, terapia wsparta towarzystwem Alpak. Ich spokój i delikatne usposobienie zostało docenione przez terapeutów oraz ich pacjentów, którzy dzięki tym zwierzakom poprawiają swoje samopoczucie. Największą rolę odegrał tu dotyk, który poprzez wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, uspokaja i powoduje rozluźnienie.

Sam wygląd Alpak wzbudził sympatię przedszkolaków, dlatego dzieci z każdej z grup nie miały problemów, aby je pogłaskać, nakarmić ulubioną marchewką, wtulić się w nie, czy poprowadzić na smyczy. 

Zajęcia z Alpakami i innymi zwierzętami rozwijają sferę emocjonalną, budują pewność siebie, odpowiedzialność i empatię. Bardzo dziękujemy opiekunom Alpak, że mimo swoich licznych obowiązków terapeutycznych znaleźli czas na odwiedzenie naszego przedszkola. To niezwykłe spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1