09.05. 2019r. to data na którą wszyscy niecierpliwie czekali. Bowiem tego dnia wszystkie nasze przedszkolaki i Panie odwiedziły Żyrową. To malownicza wioska położona w województwie opolskim, w powiecie krapkowickim, w gminie Zdzieszowice. Po około godzinnej jeździe autokarem dotarliśmy na miejsce. Po miłym powitaniu i zabawach ruchowych z Kubusiem Puchatkiem, czekała na nas przekąska, którą zabraliśmy z sobą z przedszkola. Następnie  zaproszono nas na przejażdżkę bajkową kolejką. Jechaliśmy tajemniczym lasem, gdzie co chwilę dostrzegaliśmy różne postaci z bajek. Również miło spędzaliśmy czas  na zabawie w Stumilowym Lasku - ogromnym placu zabaw z mnóstwem zabawek i atrakcji. Odwiedziliśmy też Wioskę Indiańską, mogliśmy z bliska zobaczyć prawdziwe  Tipi, dowiedzieć się co nieco o zwyczajach Indian i popróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Dzieciaki były wniebowzięte.  Żeby nabrać siły zjedliśmy grillowane kiełbaski. Po pysznym posiłku nadszedł czas na pożegnanie i powrót autokarem do przedszkola. To była bardzo udana wycieczka, pomimo braku słoneczka na niebie. Bardzo dziękujemy za miłą podróż i ciepłe przyjęcie w Stumilowym Lasku.