Dzieci miały kolejną okazję na fascynujące spotkanie ze sztuką – do naszego przedszkola ponownie zawitał teatrzyk! Tym razem nasze przedszkole odwiedziły aktorki z Teatru „Sztuka” z przestawieniem pt. „Kozucha Kłamczucha”. Jest to piękna i umoralniająca bajka Janiny Porazińskiej,  która zachwyciła  niemal wszystkich małych widzów. Przedstawienie opowiadało o niesfornej kózce, która okłamywała swoją gospodynię, gdy kłamstwo wyszło na jaw, zwierzątko zostało wygnane z gospodarstwa.  Wszystko  jednak jak to w bajkach bywa, dobrze się skończyło, koza została przyjęta spowrotem  i obiecała, że już nigdy nie będzie kłamać. Spektakl wspaniale angażował także dzieci do zabawy, poprzez wykonanie wspólnego góralskiego tańca z aktorami na scenie. Uwagę w spektaklu przykuwała również piękna scenografia oraz kostiumy aktorów, akcentujące piękno Podhala. Ze spektaklu „Kozucha kłamczucha” wypływa ponadto piękny morał dla naszych małych widzów – przedstawienie uczy prawdomówności, umiejętności wybaczania, jak również prawdziwej przyjaźni.

 

Niech też nie kłamią przedszkolaki,

bo kłamstwo, bo kłamstwo

krótkie ma nogi,

nie kłamcie, bo mogą

wyrosnąć  Wam rogi…

Początek strony

© 2010 - 2016 ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1