„Dzieciaki-Sadzeniaki” to szkółka sadzenia roślin, do udziału, w której zaprosił najstarszych przedszkolaków market budowlany Leroy Merlin w Opolu. Nie przypuszczaliśmy, że sklep, który dotychczas kojarzył nam się jedynie  z zakupami może zapewnić nam tyle atrakcji. Najpierw ruszyliśmy przez poszczególne działy – na każdym z nich coś nam wpadło w oko. Najbardziej wnikliwe przedszkolaki robiły notatki, po jakie akcesoria do wyposażenia i dekoracji domu wrócą z rodzicami. Następnie w dziale ogrodniczym, z pomocą profesjonalnych rekwizytów (rękawiczki, łopatki, doniczki, ziemia) sadziliśmy kwiaty, które następnie mogliśmy zabrać do przedszkola. Był poczęstunek pełen łakoci, pamiątkowe zdjęcia, dyplomy oraz niespodzianki dla każdego dziecka. Było poznawanie marketu "od podszewki". Jednym słowem spędziliśmy dzień bardzo ciekawie i pouczająco. Bardzo dziękujemy za fantastyczne i miłe przyjęcie. Obiecujemy dbać o nasze roślinki w przedszkolu.