Poniedziałkowe przedpołudnie „Słoneczka” spędziły na zajęciach literackich w Miejskiej Bibliotece  Publicznej w Opolu w Oddziale Dziecięco - Młodzieżowym.  Tematem spotkania były: „Małe i duże podróże po literaturze”. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zajęcia biblioteczne poświęcone były twórczości Doroty Gellner. Pani bibliotekarka zabrała dzieci w magiczną podróż po świecie bajek na postawie książki pt. „Duszki, stworki i Potworki”. Wszystkim bardzo się podobało. Na zakończenie zajęć na każdego małego czytelnika czekała niespodzianka – zakładka do książki, którą sam mógł sobie ozdobić według własnego pomysłu.

Takie wyjazdy umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów. Jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Bardzo dziękujemy za możliwość odbywania zajęć w tym miejscu i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych.