Przez cały tydzień uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Dlatego też dnia 27.10. 2017 r. w naszym przedszkolu grupa ,,Żabki’’ i ,,Motylki ’’ obchodziła – Dzień Marchewki, Dyni i Pomarańczy. Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo.   Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców, jako darów natury, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci z rzadko używanym w obecnych czasach sprzętem gospodarstwa domowego – sokowirówką. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem – urodziny marchewki, a z przyniesionych marchewek, pomarańczy i jabłek zrobiliśmy sok.  Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.