Wykorzystując sprzyjającą zimową aurę w dniu 15 stycznia wyruszyliśmy w trzecią już wyprawę w ramach realizacji zadań projektu edukacji regionalnej pt. „Mały Opolanin”.

Przedszkolaki z grupy  „Żabki” i „Słoneczka”  miały okazję uczestniczyć w zajęciach muzycznych, warsztatach teatralnych, mydlarskich oraz brały udział w zwiedzaniu Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

Dzieci miały możliwość posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Zapoznały się również z brzmieniem instrumentów muzycznych. Spotkanie z Filharmonią wzbogaciło doświadczenia przedszkolaków, które na długo pozostaną w ich pamięci. Prawdziwą niespodzianką podczas spaceru po Opolu było spotkanie z Panem Prezydentem miasta Opola Arkadiuszem Wiśniewskim, którego pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy, że tak dba o nasze piękne miasto.  Wszyscy zadowoleni i radośni powrócili do przedszkola, dzieląc się wrażeniami z minionej wyprawy.