Dbając o wychowanie patriotyczne naszych przedszkolaków postanowiono w przedszkolu w sposób wyjątkowy uczcić Dzień Niepodległości.

Uroczysty Apel grupa „Żabek” rozpoczęła recytacją wiersza autorstwa Ludwika Wiszniewskiego. pt. 11 Listopada. Następnie grupa „Motylków” wraz ze starszymi przedszkolakami odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego" w poważnej postawie na baczność. W dalszej części spotkania dzieci z grupy „Słoneczek” zaprezentowały pieśń pt. „Serce w plecaku”. Tematyka występu ukazywała fakty historyczne z tamtych lat. Atmosfera była podniosła i bardzo radosna. Uroku uroczystości nadały biało-czerwone stroje, które w tym dniu królowały w przedszkolu. Wspólne świętowanie z pewnością zapadnie w umysły dzieci i pozwoli kształtować szacunek do Ojczyzny i tradycji narodowych.

Apel był podsumowaniem całego tygodnia nabywania wiedzy patriotycznej o Polsce i jej ważnych symbolach. Duch patriotyczny ukazany był w wierszach, pieśniach i pracach plastycznych.