WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, to już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z PSP nr 36, wspólnie z rodzicami, dziadkami włączyli się w tą akcję, aby wspomóc tą wspaniałą inicjatywę.

Na czym polega projekt „Wszystkie Kolory Świata”

W ramach akcji dzieci wspólnie z rodzicami przygotowali szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określili  jej kolor skóry, imię i wiek. Umieścili  te dane w „akcie urodzenia”.

Laleczki zostaną zaprezentowane w trakcie spotkań z rodzicami w dniu 12 lutego oraz w trakcie zabawy karnawałowej w Restauracji Salomon w dniu 23 lutego 2019 roku. Minimalny koszt darowizny za laleczkę wynosi 10 zł.

Zapraszam wszystkich do wsparcia tego szlachetnego dzieła.

Szkolny koordynator akcji Katarzyna Warzecha