W dniu 17.12.2018 podczas zajęć rozwijających kreatywność, prowadzonych przez psychologa/pedagoga szkolnego Małgorzatę Burian dzieci z kl. I i II wykonały piękne kartki świąteczne techniką kolażu. W tym roku szkolnym w zajęciach  tych uczestniczy 12 uczniów z kl. I-II. Dzieci podczas zajęć rozwijają swoje zdolności i zainteresowania plastyczne. Wykorzystując swoją wyobraźnię poznają różne techniki plastyczne. Na zajęciach panuje przyjazna, kreatywna atmosfera, odpowiednio dobrana muzyka klasyczna wpływa na generowanie wielu nietypowych i ciekawych pomysłów. Zajęcia sprzyjają rozwojowi osobowości dzieci w zakresie podejmowania działań twórczych. Prace uczniów są prezentowane systematycznie w szkolnej galerii.